facebook instagram
scroll
Alpejska wyspa w Zieleńcu

Korona Ziemi Kłodzkiej

Korona Ziemi Kłodzkiej

opublikowano 09 listopad 2021

Korona Ziemi Kłodzkiej

W skład Korony Ziemi Kłodzkiej wchodzi 12 najwyższych szczytów z poszczególnych pasm górskich położnych na Ziemi Kłodzkiej. Tylko 4 z nich mierzą więcej niż 1000 m n.p.m. ale wierzcie nam, zdecydowanie warto zdobyć je wszystkie. 

W pobliżu Zieleńca możecie odwiedzić :

Góry Orlickie ( CZAS: 49 min , DYSTANS : 2,2 km) są najwyższą częścią Sudetów Środkowych. Rozgościły się po stronie polskiej oraz czeskiej. Ich najwyższym szczytem jest znajdująca się u naszych sąsiadów Wielka Desztna z uroczą wieżą widokową.

Jagodna, czyli Heidelberg ( CZAS : 2,30min , DYSTANS: 8,5km) mierząca 977 metrów wysokości, to prawie najwyższy szczyt Gór Bystrzyckich. Prawie, ponieważ nieco wyższa jest sąsiednia Sasanka zwana również Jagodną Północna, która jest po prostu wyższym wierzchołkiem tej samej góry. Na końcu, gdy już powrócicie na parking, koniecznie zajrzyjcie do klimatycznego schroniska na Przełęczy Spalonej.

Kłodzka Góra ( CZAS : 2,12min, DYSTANS: 5,9 km) przez Kłodzką Górę przemyka niebieski szlak na linii Bardo – Przełęcz Łaszczowa – Kłodzka Przełęcz oraz pojawiają się żółte szlakówki prosto z Kłodzka. Dzięki takiemu układowi Kłodzka Góra jest dostępna z trzech różnych stron świata. Zarówno na Przełęczy Łaszczowa, jak również na Przełęczy Kłodzkiej, znajdziecie parkingi, gdzie śmiało możecie pozostawić samochód.Kategorie

PFR
Dojazd
Dojazd
Telefon
Telefon
Rezerwuj
Rezerwuj